יחזרו הקמפוסים לאלתר!

מאת | רונה עינב

28.10.2020 | 08:47

סטודנטים רבים לא מרגישים בנוח עם למידה מרחוק. בסקר שביעות רצון בקרב סטודנטים, שפורסם ב׳ישראל היום׳, 70% טענו שהם מתגעגעים לאינטראקציה בין תלמיד למרצה.

50% מבין כל הסטודנטים שענו לסקר, טענו שהם לא מסוגלים ללמוד ב׳זום׳. תבינו, הם נרשמו לאוניברסיטה או למכללה כדי לקבל תואר.

לכן, רובם ישמחו ללכת למוסד בצורה פיזית, וללמוד שם מול מרצה בשר ודם, ופחות מול הוידאו שלו.אז מה הם עושים בימי קורונה כשהכל ב׳זום׳? הבדידות הורגת אותם, הסטודנטים. הם לומדים, אז לכאורה הכול בסדר והם יודעים מה לעשות. בפועל, כל החלק החברתי נהרס. ה׳זום׳ זו תוכנה כל כך קרה.

היא נועדה במקור למפגשים עסקיים ופגישות עסקיות, לא לכיתה של 400 סטודנטים שמחפשים מגע ואינטראקציה אנושית. יתרון הלימודים ב׳זום׳, הוא כמובן שאפשר לראות את השיעורים בכל שעה, אך זה גם החיסרון, כי אין מסגרת מחייבת והמבחנים כולם מבחני בית. 

אחרי שנים של למידה למבחן כדי להקיא בו, לרשום מבחנים שדורשים יישום וחשיבה, הסטודנטים לא יודעים איך לעשות את זה.

אז הם משלמים למישהו שיעשה את מבחן הבית במקומם, אבל גם הכסף נגמר מתישהו. הסטודנטים צריכים חברה. בקורס למבוא לפסיכולוגיה, הם נרשמו לשם בגלל הבחורות, אבל גם כדי לפגוש חברים ואם אפשר גם אהבה ולהתחתן (האוניברסיטאות פועלות כמוסד של אתרי שדכנות, בין היתר).

איך אפשר להיפגש כאשר זה אסור לפי התקנות? שלא לדבר על קשיי קליטה, אין ממי לקחת סיכומים, אין עם מי לשבת על הדשא, רק געגועים לקמפוס שהיה ונגוז (כמו המסיבות באוניברסיטת בן גוריון למשל).

הם ממש צריכים שילמדו אותם למידה מרחוק. האוניברסיטה הפתוחה פתחה קורסים ולימדה כבר משנה שעברה, כתיבה ומיומנויות לימודיות אקדמיות, אבל הבדידות הורגת, והחרמנות? עוד יותר (והם בסה״כ רצו להקים משפחה… בין היתר).

יחזרו הקמפוסים לאלתר! יחזרו הלימודים כדי שסטודנטים ייפגשו סטודנטיות ויקימו משפחות.

איך יגיע הדור הבא של ישראלים? בקיצור אנחנו צריכים להיות זו-עם-זה כי אנחנו צריכים את זה. הסטודנטים נכשלים ונכשלים בגדול, רק עכשיו מלמדים אותם איך ללמוד בצורה מקוונת.

אז בנתיים מה עושים? מזמינים עוד כמה חברים אליך הביתה ולומדים יחד, כמו שלומדים לבחינה. לפגוש בחורות במקומות לא רשמיים, כמו הים. הרעיון הוא ליצור לכם קמפוס משלכם, כאשר הקמפוס הראשי כרגע סגור זמנית עד הודעה חדשה (וכמו שאמא שלי אמרה, אין דבר יותר קבוע מהזמני….).

בדקו גם את

כך הפסיד ערוץ 13 לאיליאן מרשק: תביעת זכויות יוצרים ולשון הרע נגד תכנית הצינור

שיתוף   לא די בזאת שהנתבעת השתמשה ללא רשותי בסרטון בהפקת עתונות אזרחית, היא אף …

0 0 votes
דירוג
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x