כך מהנדסים את התודעה שלנו ושולטים בה

מאת: דיאנה בן צבי

08.10.2020 | 08:00

קורונה – מילה שאנחנו שומעים אותה כבר במהלך 8 חודשים אחרונים יחד עם ה”דאגה לבריאות הציבור”, מה שהפך להיות הדבר החשוב ביותר, המדובר ביותר בתקשורת ובמשרד הבריאות. אך השאלה שנשאלת היא – האם כך הדבר באמת? האם באמת דואגים לנו ולבריאות שלנו, האם באמת רוצים לעזור לנו לחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית? האם הם באמת לשמור על התדר הרגשי שלנו שיישאר מאוזן ושקט?

לפני שעונים על שאלות אלו, בואו נבין קודם כל מה זה ׳בריאות׳. 

׳ארגון הבריאות העולמי׳ קבע שבריאות זוהי רווחה פיזית, נפשית, רגשית, מחשבתית, חברתית וכלכלית. כלומר, להיות בריא זה לא אומר היעדר מחלה בלבד, אלא אדם שחי ברמת חיוניות גבוהה, אדם ששמח ומאושר בנפשו, אדם שנמצא במצב רגשי ומאוזן, שומר על שלוות גוף ונפש, מוקף באנשים שאוהבים אותו והוא אוהב אותם וגם יש לו ביטחון כלכלי כלשהו.

כבר 8 חודשים כמעט אנחנו שומעים מילים שרק מכניסות אותנו למצב של ׳סטרס׳ ופחד. מילים שחוזרות על עצמן כמו מנטרה – ׳כמות הנדבקים׳, ׳כמות המתים׳, ׳להדביק׳ או ׳להידבק׳, ׳מגיפה קטלנית׳ ועוד.

כבר כמעט 8 חודשים מלמדים אותנו לשמור מרחק מאנשים, לא להתקרב לסבא וסבתא, לא לשחק יחד עם החברים, להימנע מחיבוקים ומגע, לחיצת יד ולהישאר בבית בסגר, כי ככה מצילים חיים.

כבר 8 חודשים מזינים את התודעה שלנו ברעל, שמקשה עלינו לישון בלילה ומביא אותנו למצבים של חרדה ואולי אף לפרנויה.

כבר 8 חודשים כמעט, כופים עלינו לשים מסכה וקונסים אותנו אם אנחנו לא מצייתים לכך. מגדירים אותנו כמפיצי מחלה כי לא שמרנו על ההנחיות – מייצרים תחושת אשמה אדירה – וכמה קשה לחיות איתה – עם האשמה.

כבר כמעט 8 חודשים אנחנו חיים במצב כלכלי לא מאוזן, שעוד לפני הקורונה, לחלק גדול מאיתנו, זה לא היה להיט כשמדי פעם זורקים לנו איזה מענק. חוסר וודאות טוטאלית, מה יהיה מחר? והאם נישאר בעבודה? או שיפטרו אותנו? האם נסגור את החודש בכלל?

וזה הכל (ברור) לטובתנו כדי לשמור על הבריאות שלנו כי יש ״מגפה נוראית שמשתוללת״. ״אין מה לעשות, הכל נעשה לטובת הציבור״.

ואני שואלת שאלה, מה הסיכוי שאדם בריא יישאר בריא במצב כזה? הרי כל מה שנעשה ב-8 החודשים האחרונים הוא ההיפך הגמור של מה שקבע אותו ׳ארגון הבריאות העולמי׳ בנוגע לבריאות, אותו ארגון שהיום נותן הנחיות מנוגדות לחלוטין כדי כביכול “לשמור על בריאות הגוף והנפש שלנו”.

הנה קיבלנו מתכון מנצח איך לגרום לאדם בריא להיות חולה, סוגרים אותו בבית, מרחיקים אותו מאנשים, מוציאים מהחיים שלו כל מה שגורם לו להיות בשמחה, מזינים אותו בפחד על בסיס יומי, מביאים עליו בעיות כלכליות, והנה, התשובה ברורה, אדם לאט לאט מתחיל להיות חולה. ממש לא מקורונה ולא בקורונה.

אני חושבת שהתשובה מאוד ברורה, אף אחד לא באמת דואג לבריאות שלנו, בטח ובטח לא משרד הבריאות. אף אחד לא דואג לחזק את המערכת החיסונית שלנו כדי שנוכל להתמודד עם וירוס הקורונה או כל וירוס אחר או מחלה כלשהי בכלל.

מה שכן, הם דואגים לשמור על כך שנמשיך להיות ממושמעים, דואגים להנדס את התודעה שלנו, ליצור חיבורים נוירולוגיים ורגשיים שגויים, להחליש אותנו רגשית, מחשבתית ונפשית, מה שבסוף יבוא לכדי ביטוי גם בהיחלשות פיזית = מחלה. הבריאות שלנו נמצאת בידיים שלנו בלבד, באחריות שלנו בלבד. כדי להיות בריאים, חייבים לצאת מהשליטה שלהם על התודעה שלנו.

מאחלת לכולנו הרבה בריאות ושמחה! זה הכי חשוב!

בדקו גם את

איך לא לריב על כסף: תקשורות זוגית בריאה בצל משבר כלכלי

איך לא לריב על כסף? זוגיות בריאה בצל יוקר המחיה

שיתוף יצירת זוגיות היא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בחיים. שמירה על זוגיות יציבה, אוהבת מלאת …

0 0 votes
דירוג
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x